Allegro.cz se rozjíždí – co už víme a jak nastoupit na vlnu?

Autor: vseomarketplace.cz

Největší polský marketplace Allegro spustil v druhém květnovém týdnu dlouho očekávanou českou verzi. A i když se stále jedná o tzv.silent launch bez velkých reklam v médiích, lze z prvních týdnů provozu dovodit, jak se na bitvu marketplaců o český trh připravuje a jak nejlépe začít prodávat.

Allegro má díky akvizici MallGroup v roce 2021 silné zázemí, díky kterému zdaleka nezačíná na zelené louce. Velké množství zboží na českém Allegru pochází od samotného Mallu a několika desítek Mall partnerů. Toto zboží je na Allegru prodávané pod účtem Mallu. Vedle zboží prodávaném prodejci z polského Allegra (mluví se o cca 20 tisících prodejců, kteří mají na českém Allegru nabídku) je tedy toho českého a z Česka dost. Podle množství nabídky Česko vs Polsko, dat z podpůrných služeb apod tipujeme, že majoritu prodejů na novém českém Allegru již nyní mají polští prodejci.

Podle množství nabídky Česko vs Polsko, dat z podpůrných služeb apod. tipujeme, že majoritu prodejů na novém českém Allegru již nyní mají polští prodejci.

I když zatím nemá Allegro velké reklamy v médiích, má významný zdroj trafficu přímo z Mallu, kde je Allegro vidět doslova na každém kroku. Zajímavé je propojení na Allegro na produktové stránce, kde Mall doslova říká „nekupujte tady, ale jděte již na Allegro“.

Zajímavé je propojení na Allegro na produktové stránce, kde Mall doslova říká „nekupujte tady, ale jděte již na Allegro“

Je to zajímavá strategie, která zcela určitě buduje silné povědomí o Allegru u každého zákazníka Mallu. Otázkou je, jaký vliv to má na aktuální konverze Mallu. Ale zde se vlastník evidentně jednoznačně rozhodl budovat Allegru i na úkor současného Mallu

Dalším silným traffic builderem je zcela jistě přímo kobercový nálet na službě Google Nákupy. Zde se ukazuje, jak silné je Allegro v longtailu – neboli v kategoriích, které nejsou denní potřebou, ale kde často hledáte velmi specifické zboží. Na spoustu dotazů vám najde zboží právě Allegro .

Na spoustu dotazů vám najde zboží právě Allegro

Jasně je to vidět např.v kategorii autodílů, ve kterých je polské Allegro silné.

Ale teď to nejdůležitější – faktor „Hodnocení kvality prodeje“ neboli ranking jednotlivých obchodníků na Allegru. Nebylo jasné, zda bude od počátku užíváno v algoritmech. Podle řazení produktů, kde se někdy zobrazí výše dražší nabídka obchodníka s lepším hodnocením je vidět, že hodnocení zapnuté je.

Podle řazení produktů, kde se někdy zobrazí výše dražší nabídka obchodníka s lepším hodnocením je vidět, že hodnocení zapnuté je

To je samozřejmě velmi důležité pro české obchodníky, kteří se na Allegro chystají. Ti polští mají právě v tomto velký náskok. Vzhledem k tomu, že se rozjezd velké marketingové kampaně Allegra, a díky tomu růst transakcí, očekává v horizontu několika týdnů, je důležité být na Allegru co nejdříve a začít budovat Hodnocení ihned, transakci po transakci.

Jak Hodnocení kvality funguje a jaké jsou nejdůležitější hodnotící parametry? Hodnocení se projevuje počtem bodů u profilu obchodníka. Maximum je 860 bodů.

Počet bodůHodnocení prodejce
710-860Super+
490-709Super
200-489Dobré
0-199Neutrální
-3000 až -1Vyžaduje zlepšení
méně než -3000Nepřijatelná > váš účet bude vypnut

A z čeho se Hodnocení skládá?

Hodnocení obdržené od kupujících

Plnění objednávky

Zákaznický servis

Atraktivita nabídky (způsoby doručení, štítky, kampaně, same day delivery, pozdní poslání týž den, rychlé vrácení peněz,... ne vizuální stránka produktu)

Soulad s podmínkami používání portálu

Allegro je na trhu krátce, ale z prvních týdnů provozu je vidět, že se rozhodně nespokojí s pozicí, kterou do této doby měl Mall. Allegro zcela jistě míří výše a má na to spoustu kvalitních zbraní. A jednou z nich bude marketingový rozpočet, který, podle našich informací, bude letos pouhým ochutnáním toho, jak velký bude příští rok.

Pokud tedy uvažujete o prodeji na Allegru, nastupte co nejdříve. Silné prodejní pozice se budují nyní.

Kontaktujte nás

Potřebujete s něčím poradit?

Rádi vám pomůžeme s jakýmkoliv dotazem nebo problémem.

AnalýzaAnalýzaAnalýzaAnalýzaAnalýza

Analýza

Na začátku se společně podíváme na vaše produkty a data, v jaké jsou kondici a vyhodnotíme, které marketplaces jsou pro vás ty nejvhodnější.

Napojení na marketplacesNapojení na marketplacesNapojení na marketplacesNapojení na marketplacesNapojení na marketplaces

Napojení na marketplaces

Postaráme se o správné zalistování a párování produktů na vybraná tržiště, pohlídáme správnou prezentaci vašich produktů a jejich schválení ze strany zvolených marketplaces.

Spuštění prodejeSpuštění prodejeSpuštění prodejeSpuštění prodejeSpuštění prodeje

Spuštění prodeje

Následuje spuštění prodeje a pravidelné vyhodnocování prodejní strategie, cen a sortimentu.

Kontaktujte nás pro více informací

Po odeslání vaši žádosti se vám ozveme do 48 hodin. Pole označené * jsou povinná.